در یک نگاه

معرفی هلدینگ آریا فاتح خاورمیانه

شرکت سرمایه‌گذاری آریا فاتح خاورمیانه، فعالیت خود را از حدود سه دهه‌ی پیش آغاز کرده است. این گروه یکی از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه‌ی معادن، أخذ مجوزهای اکتشافی، بهره‌برداری محدوده‌های معدنی، تأسیس کارخانجات کانی آرایی و فرآوری مواد و … می‌باشد.
شرکت‌های این گروه توانسته‌اند با ورود به فعالیت‌های پی جوئی و اکتشافی به ظرفیت مطلوبی از ذخایر سنگ آهن، مس، روی، مولیبدن و … دست یابند و با أخذ مجوزهای بهره‌برداری و راه اندازی کارخانجات خردایش و فرآوری، گامی بلند در راستای استفاده از پتانسیل ذخایر معدنی کشور عزیزمان ایران بردارند.
ایمان داریم نیروی انسانی کارامد و مؤثر بزرگ‌ترین سرمایه‌ی شرکت است، در کنار نیروی انسانی شرکت‌های گروه با افزایش دانش و بکارگیری آن رسیدن به اهداف بنیادین در عرصه‌های  داخلی و بین المللی را تضمین خواهد کرد.
ترکیب اعضای هیأت مدیره و مدیران این گروه به گونه‌ای است که گنجینه‌ی ارزشمندی از تجربه و دانش تخصصی را در حوزه فعالیت‌های معدنی و سرمایه‌گذاری در اختیار مجموعه قرار داده است. گروه سرمایه گذاری آریا فاتح خاورمیانه با اتکاء به توانمندی‌های انسانی و تکنولوژیکی خود همواره در حال رصد محیط پیرامون برای استفاده از فرصت‌ها و دوری از تهدیدات محیطی است.
هلدینگ آریا فاتح خاورمیانه به عنوان شرکت مادر گروه سرمایه‌گذاری تأسیس گردیده است. فعالیت این گروه در صنعت از طیف گسترده تشکیل شده است که حضور در صنایع فلزی، سنگ‌های زینتی خدمات پیمانکاری معادن و فناوری اطلاعات از این جمله می‌باشد.
گروه سرمایه‌گذاری آریا فاتح خاورمیانه در مدتی کمتر از ۱ دهه شاهد رشد و توسعه بی‌نظیری بوده است که این مسئله باعث شده تا این گروه به عنوان یکی از موفق‌ترین و پرسودترین کارآفرینان در ایران مطرح گردد. تأسیس شرکت سهامی آریا فاتح خاورمیانه بیش از هر چیز موجب شد تا با ایجاد تمرکز در مدیریت امور مربوطه به شرکت‌های زیرمجموعه، امکان برنامه‌ریزی استراتژیک برای سرمایه گذاران فراهم گردد و همچنین زمینه برای سازمان‌دهی، مدیریت و تأمین اعتبار مالی و دانش فنی شرکت‌های تابعه ایجاد شود.

تاریخچه گروه

تاریخچه‌ی تأسیس شرکت سهامی آریا فاتح خاورمیانه به زمانی بر می‌گردد که تمرکز بیشتر بر روی سرمایه‌گذاری در معادن فلزی به عنوان آخرین دستاورد گروه در دستور کار قرار گرفت که در سال‌های أخیر با أخذ مجوزهای اکتشافی و بهره‌برداری محدوده‌های معدنی و تأسیس کارخانجات سنگ‌شکن و فرآوری سنگ آهن سبب گردیده که این مجموعه به یکی از ارکان اصلی در تولید و صادرات این محصول در کشور تبدیل گردد.
این هلدینگ به منظور ارتقای سطح توان علمی شرکت‌های وابسته خود نیروی انسانی کارامد و مدیران مؤثری استخدام کرده که حضور موفق این شرکت را در عرصه داخلی و بین المللی به همراه داشته است. ما معتقدیم که توسعه پایدار گروه تنها به واسطه توانایی سازمان در آموزش و پیاده‌سازی صحیح آن در محیط کار صورت خواهد پذیرفت. از نظر ما موفقیت، نه در تجارت بلکه در پرورش نیروهای متخصص و ایجاد محیط آموزشی است. این پرسنل ما هستند که از بهترین فن آوری‌ها و بهترین روش‌ها در راستای ارتقاء روزافزون گروه بهره می‌گیرند.
گروه سرمایه‌گذاری آریا فاتح خاورمیانه امیدوار است تا با تلاش و توسعه‌ی روزافزون در راستای رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در جهت استقلال و خودکفایی صنایع کشور گامی مفید بردارد.

شرکت‌های زیر مجموعه

شرکت‌های زیر مجموعه هلدینگ آریا فاتح خاورمیانه

  • شرکت معدنی و سدسازی آریا جنوب ایرانیان
  • شرکت راهسازی و معدنی مبین
  • شرکت مینای کویر حدید
  • شرکت سنگ آهن کویر
  • شرکت آریا کانسار ثمین
  • شرکت فراز زمین پارسیان شرق
  • شرکت تجارت تجهیزات سنگین آسیا
  • شرکت معدن آرا فلات آریا
  • شرکت سنگ آهن کوه بابا
  • شرکت شایان مرمریت

شركت سرمایه‌گذاری آريا فاتح خاورميانه در زمينه‌ی فعالیت‌های معدني، سرمايه‌گذاري گسترده‌اي نموده است. شرکت‌های زیرمجموعه آریا فاتح اجراي بيش از ۳۵ پروژه معدني را عهده‌دار هستند. اين پروژه‌ها در سراسر ايران گسترده‌اند. در حال حاضر عمده تمرکز این شرکت در استان‌هاي كرمان،‌ يزد، سیستان و بلوچستان، خراسان و آذربايجان غربي و شرقي قرار دارد.

سرزمینمان ایران جزو ده کشور برتر از لحاظ دارا بودن ذخایر معدنی در دنیا به شمار می‌رود، توسعه معادن می‌تواند نیروی محرکه رشد و توسعه اقتصاد کشور و عامل مهم اشتغالزایی باشد. سرمايه‌گذاري آريا فاتح خاورميانه بر مبناي راهبردهاي معدني خود، اكتشاف را عامل اصلي توسعه و رشد در حوزه معدن قرار داده است، ‌اين گروه سرمايه‌گذاري با اتکا به بیش از دو دهه تجربه خود در حوزه معادن و با استفاده از نيروي كار متخصص فعال در اين صنعت، ‌عملكرد قابل ملاحظه‌اي در گردآوري اطلاعات اكتشافي و تحليلي داشته است. استراتژي اكتشافي گروه سرمايه‌گذاري آريا فاتح براساس نياز كشور و صنعت و برپايه ذخيره‌هاي فلزي شامل طلا،‌ مس،‌ نيكل، آهن، سرب و روي و موليبدن شكل گرفته است.

شرکت سرمایه‌گذاری آریا فاتح خاورمیانه با در اختیار داشتن بزرگترین ناوگان‌ ماشین آلات سنگین معدنی و راهسازی بخش خصوصی در کشور، عملیات استخراج و باطله‌برداری در معادن مختلف داخلی و خارجی را از اوایل دهه‌ی هفتاد به صورت مستمر انجام داده است. شرکت‌های تابعه آریا فاتح موفق شده‌اند تاکنون بیش از ۸۰۰ میلیون تن عملیات باطله‌برداری را در معادن مختلف با موفقیت به انجام برسانند. هم اکنون این گروه قادر است عملیات باطله‌برداری با ظرفیت بیش از ۱۲۰ میلیون تن در سال را پوشش دهد.

ایجاد ارزش افزوده در حوزه مواد معدنی و جلوگیری از خام فروشی یکی از اهداف استراتژیک شرکت سرمایه‌گذاری آریا فاتح خاورمیانه است. هم اکنون این شرکت با احداث کارخانه‌های متعدد خردایش و فرآوری در تلاش است تا مواد معدنی را به محصولاتی با ارزش افزوده بالا تبدیل کند. سرمایه گذاری کلان در حوزه فرآوری و احداث کارخانجات ذوب در کنار معادن مختلف و تکمیل زنجیره ارزش برای محصولات مختلف از برنامه‌های استراتژیک و بلندمدت این گروه است.

توجه تخصصی و همه جانبه به فرآیند صادرات محصولات مختلف معدنی و نیز تلاش در جهت توسعه صادرات غیرنفتی و مباحث ارز آوری از عواملی است که باعث شده، شرکت سرمایه‌گذاری آریا فاتح خاورمیانه نگاهی دقیق به فعالیت‌های بازرگانی خود داشته باشد. تلاش در جهت خودکفایی کشور، ارزآوری و سرمایه‌گذاری مجدد در داخل کشور ما را بر آن داشته است تا با کمک متخصصان و صاحب‌نظران این حوزه فرآیندهای بازرگانی قدرتمندی در همه‌ی زیرمجموعه‌های گروه پیاده‌سازی نماییم.